Živá Zahrada Oáza osobního rozvoje, kavárna se zdRAWou duší

Živá i klidná...

V Živé Zahradě se můžete těšit na spoustu dobrůtek z čerstvých surovin rostlinného původu, které pro Vás s láskou a radostí přichystáme. Naším cílem je Vám nabídnout originální delikatesy, které jinde v Olomouci nenajdete a které překvapí (nejen) Vaše chuťové buňky.

 

Nabízíme různé druhy čerstvě připravených léčivých šťáv a vymazlených smoothies z dozrálého ovoce, mlsné raw dorty a dezerty, živé a čiperné polévky, pestrý sortiment veselých vitariánských hlavních jídel, frajerské pizzy i křupanské krekry. Potkat tu také můžete skupinu rozjímavých čajů, naspeedovanou kávu nebo lahodné a vznešené kvalitní víno.

 

 

Zpříjemněte si den výživnou snídaní, stavte se k nám na posilující oběd. Neváhejte přijít i na odpolední sladkou mňamku, posedět s přáteli u šálku lahodného čaje či večerní skleničky vína a lehké večeře. Nechte se vtáhnout do tajů živé kuchyně a odhalte její nespočetné zázraky.

 

Do programu Živé Zahrady řadíme i různé aktivity (nejen) spojené se stravováním:  zůčastnit se můžete různých workshopů, raw food kurzů nebo přednášek a seminářů. Pravidelně se u nás konají i lekce jógy a jiných pohybových aktivit.

 

Naše filozofie...

Země nám poskytuje nádherný a vzácný dar. Tím darem je život. Každý jeden z nás si pod pojmem život představí něco jiného, ale věříme tomu, že je v našich odpovědích obsaženo vše, co dokážeme momentálně vnímat.

 

Vnímání je krásný zdroj poznávání a všichni se nacházíme v určitém stádiu vnímání světa. Naše vnímání mění náš způsob života, a zároveň je životní styl jedním z hlavních faktorů formující naše vnímání. Celý náš příběh je záznam do obrovské studny zkušeností a prožitků.

 

Jako lidské bytosti, každá s individuální cestou, máme tu moc mít život  ve svých rukou.

Pomocí našeho vnímání, naších postojů, vnitřního nastavení a přijímání informací do života, ať už vědomě nebo nevědomě, přitahujeme určité situace a zkušenosti.

 

Žití je pociťováni a volba žít je také volbou pociťování. Nemůžeme se cítit plně živí, aniž bychom si byli plně vědomi všech našich pocitů. Každý jsme obdařen nekonečnou a svobodnou tvořivou silou a máme tu vzácnou možnost směřovat k duchovnímu povznesení, jemnému rozlišování, obohacení a zintenzivnění našeho pocitového života.

 

"U nás v Živé Zahradě věříme, že společnými silami a vědomou prací na sobě samotném může každý člověk
dosáhnout šťastného,radostného a plného života v hojnosti a lásce. Otevírat lidem možnosti vědomé práce na sobě
nám dává smysl a naplnění. Náš záměr je vytvořit příjemný prostor přímo v srdci Olomouce pro scházení,
sdílení, setkávání lidí a pořádání zajímavých akcí."

Rádi potěšíme Vaše chutové buňky lahodnostmi z živého baru, ve kterém najdete spoustu dobrot z čerstvých surovin rostlinného původu, které pro Vás  s láskou vytovříme.

 

Koutek v barové místnosti, sloužící dětem jako prostor vlastních radovánek, umožní maminkám vychutnat si bezstarostní sladké chvíle odlehčení o trošičku intenzivněji.

 

Do programu Živé Zahrady zařazujeme vzdělávací přednášky osobního a duchovního rozvoje na témata, které jsou pro nás i pro Vás aktuální a zveme k nám zajímavé osobností a lektory z různorodých oborů (zdravé stravování, posvátná geometrie, astrologie, alternativní medicína, cestování...)

 

Vás samotné návštěvníky rádi zapojíme do děje a proto u nás najdete i pravidelné lekce jógy, meditace, workshopy, tvořivé dílny, výstavy, literární a tématické večery, bazárky, promítání filmů i čtení knih pro malé i velké.

 

Připravujeme pro Vás pravidelný program na každý den – přes odpoledne i na večer, a fungují také víkendové semináře, kurzy a workshopy.

 

Dále u nás vytváříme místo pro prodej lokálních ručně dělaných výrobků, které vyrobily šikovné tvůrčí ruce Vás Olomoučanů a míst Olomouci přidružených :) Těšit se také můžete z bezobalového zboží (oříšky, datle, ručně dělaná rostlinná mléka...).

 

Sídlo Živé Zahrady

Centrum Živá Zahrada sídlí na horním náměstí, přímo naproti olomoucké radnice, v prvním patře Edelmannova paláce. Tento renesanční měšťanský dům dýchá historií na každého návštěvníka, který se zájmem vstoupí dovnitř.  Klidná, možná trochu tajemná atmosféra místa nás spojuje s minulostí a učí nás k její úctě. Dává nám prostor čerpat ponaučení z dřívějšího dění a zároveň možnost pokračovat v psaní historie, skrze vědomé, pokorné, čisté, radostné záměry a činy.

V interiéru bychom rádi spojili tento silný odkaz dřívějška se současností a aktuálním, neustále se rozvíjejícím stavem lidského vědomí. Věříme, že nástěnné malby s přírodními i geometrickými motivy, florální a rostlinné ornamenty, secesní barvy a množství rostlin a kytek udělají z prostoru Oázu klidu a spočinutí v centru města.

"Spočiňte u krásného a neobyčejného výhledu na olomoucké náměstí a vychutnejte si chvíle klidu a nadhledu"

Kdo stojí za zrodem Živé Zahrady?

O majiteli, vizionáři a otci celé myšlenky, Janu Vojtěchovském, se dočtete zde.